Kurz pilotování sportovního letadla

Popis

Miluje pohled na svět z ptačí perspektivy a chtěl by se naučit pilotovat sportovní ultralehké letadlo, aby to měl konečně pevně v rukou? Pak jste na správném místě! Darujte mu tento kurz pilotování ultralehkého letadla, ve kterém se dokonale naučí všechnu potřebnou teorii a odletí si minimálně 20 letových hodin (což je asi 112 cvičných letů).

Kurz je rozdělen na několik bloků, všichni účastníci se nejprve dozvídají potřebnou teorii (celkem absolvují 45 hodin teorie) a poté usedají do pilotní kabiny a učí se létat. Během tohoto pilotního výcviku poznají konstrukci letadla, letecké předpisy a meteorologii a naučí se dokonale ovládat letadlo i v krizových situacích. Zkrátka z nich pak bude hotový pilot.

Kde se kurz koná

Letiště Příbram – Dlouhá Lhota

Obecný program zážitku

Tento kurz je určen pro všechny milovníky letadel, kteří se chtějí od letů s pilotem posunout k tomu, aby sami pilotovali. Je to totiž dokonale osvobozující pocit, když držíte knipl a sami ovládáte, kam poletíte. Tento pilotní výcvik pilota sportovních letadel zahrnuje (dle osnovy výcviku UL3) 45 hodin teorie a minimálně 20 hodin praxe, což je 112 cvičných letů. Počty hodin a letů jsou závislé na individuálních schopnostech každého pilota, toto hodiny, které je nutné absolvovat vždy.

Teoretická část (45 hodin) v sobě zahrnuje tato témata:

aerodynamika a mechanika letu, stavba a konstrukce ULL, letecké předpisy, postupy ULL, letecká navigace, letecká meteorologie, motory, vrtule, přístroje, spojovací předpis.

Praktická část (minimálně 20 letových hodin) pak znamená:

seznamovací let, přímý let, funkce řídících prvků, zatáčky o náklonu do 15°, zatáčky o náklonu do 45°, nácvik vzletu, letu po okruhu a přistání, skluz, zábrana pádu, rychlost letu, opravy chybného rozpočtu a přistání, nácvik bezpečnostního přistání, nácvik nouzového přistání, přistání s bočním větrem, let se zakrytými přístroji, přezkoušení před prvním samostatným letem, samostatný let po okruhu, kontrolní let, navigační let 200 km s mezipřistáním, navigační let 100 km s mezipřistáním, samostatný navigační let 100 km s mezipřistáním.

Tento pilotní průkaz pilota sportovních letadel – ULL opravňuje k samostatnému pilotování letadel až do celkové maximální vzletové hmotnosti 450 kg.

Kurz obsahuje:

  • Kurz pilota sportovní letounu + kurz vývrtek zdarma
  • 65 hod. (45 hod. teorie + 20 hod. praxe)

Cena: od 64 900 Kč

KOUPIT KURZ